A méhészet szezonális áthelyezése
Téli időszakban teleltetni a folyamatos hideg széltől, esőtől védett helyeken optimális. Napfénynek kitett, időszakosan felmelegedő, majd lehűlő helyek nem támogatottak. Ezt pincézéssel (kaptárak pincehőmérsékletre helyezésével), vagy hűtőkonténerek letelepítésével lehetne biztosítani […]
Téli időszakban teleltetni a folyamatos hideg széltől, esőtől védett helyeken optimális.
Napfénynek kitett, időszakosan felmelegedő, majd lehűlő helyek nem támogatottak.
Ezt pincézéssel (kaptárak pincehőmérsékletre helyezésével), vagy hűtőkonténerek letelepítésével lehetne biztosítani az egyenletes hőmérsékletet és páratartalmat.
Tekintettel kell lenni a kaptárakban télen fokozottan képződő kondenzvíz felfogására, elvezetésére (nedvszívó anyagok kaptárba helyezésével, száraz környezeti helyek biztosításával). Fontos a felső kijáró biztosítása, ahol a párás levegő távozni tud. Ha csak alul van kijárónyílás, akkor is érdemes a kijáró felén (nem átellenben, mert a huzatot nem szeretik a méhek) a falnál hagyni szellőző nyílást.
Amennyiben röpkörzeten belül vándoroltatunk, minden második kaptárt vigyünk csak át egy alkalommal, így a visszajáró méhek be tudnak kéredzkedni. Az áthelyezett családok kijáróját takarjuk el egy újságlappal, amin átmegy a levegő, de idő kell, míg kirágják, ezután újra betájolnak, nem mennek vissza az eredeti helyükre.